Prečo kúpiť zelenú panvicu GreenPan™?

GreenPan™ zelené nelepivé panvice boli prvými, ktoré boli vytvorené z keramickej nelepivej povrchovej vrstvy Thermolon™, vyrobenej z minerálov namiesto plastov. Patentovaný Thermolon™ je extrémne odolný voči teplu až do vysokých teplôt (450° a viac). Ak sa Vám náhodou stane, že panvicu prehrejete, žiadne potenciálne škodlivé výpary nebudú uvoľnené a povrchová vrstva sa nezačne olupovať a ani sa na nej nebudú vytvárať vydutiny. GreenPan™ zelená panvica však vysoké teploty ani nepotrebuje.

preco

GreenPan™ ponúka mnoho rozličných tvarov, veľkostí a materiálov, takže si máte možnosť vybrať zo širokej škály možností. Od eloxovaného hliníka, nehrdzavejúcej ocele, trojnásobnej nehrdzavejúcej ocele alebo liatiny až po výrobky akými sú woky, panvice na smaženie, alebo panvice na restovanie, panvice pre šéfkuchárov a hlbšie panvice na omáčky rôznych veľkostí. Výrobky sú je vhodné pre všetky druhy sporákov alebo platní s indukciou.

Okrem špeciálnej povrchovej vrstvy sú panvice výnimočné. Kladú dôraz na prostredie – panvice sú skutočne “zelené”.

Povedzme si, čo je „zelené“ na panviciach GreenPan™? Keramická povrchová vrstva Thermolon™ je prírodným minerálnym materiálom, ktorý spotrebuje menej energie (pri nižších teplotách), čo znamená o 60% menej emisií CO2 v porovnaní s výrobou riadu pokrytým vrstvou PTFE – voskovej syntetickej látky.

Všetky produkty zelených panvíc využívajú recyklované materiály. Balenie je vyrobené tiež z recyklovaných materiálov bez bielidla, použitím malého množstva potisku.

Keramická povrchová vrstva je sama o sebe vodičom tepla, kdežto pri materiáloch ako je PTFE sú skôr rezistormi. To znamená, že pri zelených panviciach je potrebné nižšie množstvo energie na jej zohriatie a používanie.Ďalšou vecou je jej výkonnosť. Jej povrch drží a rozváža teplo efektívne, čo znamená, že môžeme jedlo pripraviť jednoduchšie a rýchlejšie a to aj pri nižších teplotách. Vyššia teplota je potrebná len pri pražení, smažení alebo restovaní. Keďže sa jedlo o panvicu nelepí, nie je potrebný žiadny olej. Jedine ak si ho tam chcete pridať z dôvodu ochutenia jedla alebo chrumkavosti.

Väčšina produktov GreenPan™ nesie meno po mieste, kde prebehla významná konferencia ohľadom environmentálnych problémov ako napríklad Kyoto v roku 1997. Toto stretnutie viedlo k zavedeniu Protokolu Kyoto, ktorý reguluje celosvetovo vypúšťanie CO2.

Dve nové kolekcie sú zase spojené s excelentnými šéfkuchármi ako sú Michel Roux a Masterchef.